Bizden Haberler

AGRİDA, Çanakkale 2. Tohum Takas Şenliğine Katıldı

Derneğimiz 18 Mayıs 2019 tarihinde Çanakkale’de Tohum Takas Şenliğine katılım sağladı. Derneğimizi koordinatörümüz Bahadır Yasa’nın Başkanlığında Bayramiç Cazgırlar Köyü temsilciliğimizden katılan yerel katılımcılar temsil etti.

Derneğimiz Tohum Takas Şenliği öncesi 17 Mayıs 2019 tarihinde daha önceden randevusu alınmış olan Çanakkale Belediye başkan ve başkan yardımcıları, Çanakkale Turizm ve Tanıtım Derneği ile iki toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantılarda işbirlikleri ve projelerde ortaklık konuları görüşüldü.

Çanakkale 2. Tohum Takas Şenliği 18 Mayıs 2019 tarihinde merkezde Halk Bahçesinde yapıldı. AGRİDA Tarım ve Turizm Derneği ve Doğal Yaşam Derneği olarak bir tanıtım ve bilgilendirme standı kurduk. Ayrıca AGRİDA Tarım ve Turizm Derneği yöresel köy ürünleri olarak ayrı bir bölümde 4 masa halinde Bayramiç Cazgirler ve Kutluoba köy kadınlarının ürünlerini satışa sunduk. Her iki stand da çok ilgi gördü. Şenlik Boyunca standlarımızda AGRİDA olarak yürütmekte olduğumuz “Edremit Körfezinin Saklı Hazineleri – Kırmızı Mercanlar” projesinin önemini ve Doğal Yaşam Derneği’nin EURODESK bilgilendirme notlarını dağıttık. Yöresel ürünlerin tanıtımı sonunda şenlik alanında en yüksek ciroyu derneğimiz yaptı. Köylerimizden gelen tüm yerel el emeği ürünlerin tamamı satıldı, bizlerle gelen köylü kadınlarımız Bayramiç’e mutlu döndüler.

Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan, başkan yardımcılarımız Rebiye Ünüvar ve İrfan Mutluay da her iki bölgedeki standlarımızı bir kaç kez ziyaret ettiler. İkramımızı kabul etmeyip köy kadınlarına yardım olduğu için yediklerinin parasını da ödediler. Bunların yanında gençler tanıtım standımıza EURODESK için yoğun ilgi gösterdi. Elimizdeki bütün materyali tükettik. İyi irtibatlar kurduk.