Bizden Haberler

Anca Beraber Kanca Beraber = Kırsalda Bütüncül Yaklaşım İle Kalkınma Mümkündür

Derneğimiz 16 Şubat tarihinde “Anca Beraber Kanca Beraber = Kırsalda Bütüncül Yaklaşım İle Kalkınma Mümkündür” Başlık projemiz “TÜRKİYE VE AB arasında Sivil Toplum Diyalogu- V” kapsamında Derneğimizin koordinatörlüğünde Yunanistan’dan Naptyxıako Kentro Thessalıas-Grecee, Erdek ilçemizde faaliyet gösteren Ocaklar Beldesi Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği ile Bizim Çocuklarımız Sanat, Kültür ve Doğa Derneği’nin ortaklığında hazırlan 15 aylık ve 182.700 € proje özeti Merkezi Finans Kurumuna sunulmuştur. 

Projenin Genel Amacı; Türkiye il AB üyesi ülkelerdeki sivil toplum Kuruluşları arasında Diyologun gelişmesi konusunda farkındalık yaratmak. 

Projenin Özel amacı: Kapıdağ yarımadasında ve Yunanistan’da Tarım ve Turizm sektörü alanında Çalışan yerel sivil toplum kuruluşlarının arasında sürdürülebilir bir diyologun ve network ağının geliştirilmesini sağlamak. 

Projenin Hedef Grupları: Kapıdağ Yarımadasında kurulmuş tarım ve kırsal turizm alanında faaliyet gösteren yerel 5 STK yönetimi, üyeleri henüz örgütlenmeyi gerçekleştirememiş engelliler ve dezavantajlı gruplar ile Yunanistan ortağımızın etki alanına giren lokal kırsal kalkınma dernek yönetimleri hedef gruplarımızdır. 

Projenin Nihai Faydalanıcıları: Erdek ilçesine bağlı Kapıdağ yarımadasında yaşamlarını sürdüren Mübadele ile Türkiye’ye göç eden ve bu bölgede yaşayan 34.000 Giritli, Pomak, Çerkez, Roman Göçmenler, Engelliler, Dezavantajlı kadınlar ile gençler, Yunanistan ortağımızın faaliyet gösterdiği bölgedeki yerel halk ve yerel yöneticiler projemizin nihai faydalanıcılarıdır.