Bizden Haberler

Gecikmeli Özür

Sayın AGRİDA takipçileri,

2010 yılından beri faaliyet gösteren derneğimiz. Yaşadığı zorluklar nedeniyle 2016 yılından bu yana yeterli bir faaliyette bulunamamış. WEB sayfasını güncelleyememiştir.

2017 Yılında gerçekleştirilen yönetim değişikliği sonrası WEB sayfamız yenilenmeye çalışılmış ancak sonuçlandırılmıştır. Yeni sayfamızda çok fazla içerik bulacaksınız. Eksikliklerimizi en kısa zamanda gidereceğiz.

Genel Merkezimizin bulunduğu Cazgırlar köyünü terk etmedik. Ancak ikinci bir çalışma üssü oluşturmak üzere Balıkesir İli Erdek ilçesine yerleştik şimdilik. Hedefimiz Tıpkı Cazgırlar köyünde olduğu gibi KAPIDAĞ yarımadasının bütüncül yöntemlerle kırsal kalkınmasına destek vermek ve yerel unsurların, kaybolmakta olan kültürel değerlerin korunarak kullanma ve sürdürülebilir ekonomiye kazandırılmaları yönünde projeler üretmek.

Bu arada AB, STGM ve diğer fon kaynaklarının düzenlediği toplantılara, eğitimlere derneğimiz imkanları ölçüsünde katılmaya çalışmaktadır.

Derneğimiz AB fonlarından yararlanmak üzere; Erdek’teki yerel örgütler ile

  1. 16.02.2018 tarihinde “Anca Beraber Kanca Beraber”
  2. 08.05.2018 tarihinde” Birlikte Güç Olacağız” başlıklı 2 proje sunduk.

Her iki projemizde 1. aşama olan Genel uygunluk kriterlerini aştı. 2. Aşama olan teknik ön değerlendirmeye girmeye hak kazandı. Bu aşamalardan geçtiği taktirde, 3 aşama olan projenin tam hazırlanması ve bütünü üzerinden değerlendirilmesi aşamaları gelecektir.

Bölgemiz için hazırlanan bu projelerin toplam bütçesel değeri yaklaşık olarak 353.000 € ‘dur.

Yönetim Kurulumuzun 23–24 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiği toplantıda Genel Merkezin ERDEK ilçesine taşınmasının çalışmalarımızı daha etkin yürütmek açısından önemli olduğunu en kısa sürede gerekli işlemlerin tamamlanarak Erdek’e taşınma işleminin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Bu nedenle İlçe Temsilcisi ve Yönetim kurulu başkan yardımcımız Attila Kaya yetkili kılınmıştır.

Çalışmalarımız hızlı bir şekilde facebook sayfamızda takipçilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Facebook adresimiz;

https://www.facebook.com/Agrida-Agriculture-Tourism-Association-165993383466473/

Çok yakında Instagram sayfalarımız AGRIDA Tarım ve AGRIDA Turizm olmak üzere 2 ayrı yayın olarak devreye sokulacaktır.

AGRIDA Tarım sayfamızda derneğimizin ekolojik tarım faaliyetleri,

AGRIDA Turizm ile de ekoturizm ve sosyal sorumluluk projelerimizden fotoğraflar ile bilgilendirmeler sunulacaktır

Bilgilerinize rica ederiz.